2012-2013 Sonbahar Şapka Trendi

2012-2013

Kadınların büyük bölümü başlarını soğuktan ya da sıcaktan korumak için zaten şapka kullanıyorlar. Ancak, bu durum 2012-2013 Sonbahar-Kış sezonunda biraz değişecek. Çünkü şapkalar pratik bir aaraç olmaktan çıkarak, görünüşünüzü tamamlayan oldukça değerli bir aksesuara dönüşüyor. Bu sezon yazımızda belirttiğimiz moda olan şapkalardan dilediğinizi seçebilir, şıklığınızı bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

1-Kürklü Şapkalar

Kış sezonu yaklaştığında kürk şapkaların kullanılacağı tahmin edilebilir. Ancak, kürkün (gerçeğine hayvanseverler olarak tabii ki karşıyız)tüm yaşlardaki kadınları şık gösterdiği bir gerçek.Bu ve tasarımcıların öngördüğü birçok faktör kürk şapkaları 2012 Sonbahar sezonunun hiti yapacak gibi görünüyor. 2012-2013 Sonbahar-Kış sezonu kürk şapkaları birçok renkte gelecek. Kürk gölgeli, parlak, değişik tonlara sahip koyu ve doğal renkleri bolca görebileceğiz.

Şapkaların şekilleri de değişecek. Marc Jacob'ın koleksiyonundakilere benzer büyük şapkalar ya da Temperley'nin Londra koleksiyonundaki gibi Rus tarzı zarif ve daha küçük modelleri tercih edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır:  Kürk şapkalar kullanılışları düşünüldüğünde çok yönlüdürler. Onları giymek için Antartik bölgelere seyahat etmenize gerek yok. Hemen hemen hiç kısıtlama taşımazlar. Kürklü şapkaları, deri pantolon, jeanler, kadife eteklerle herhangi bir ayakkabı kombinlemesi yaparak kullanabilirsiniz. Ayrıntı için Issa ve Rachel Zoe'nun koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

2-Kovboy Şapkaları

Kovboy stili modacılar arasında çok da popüler değil aslında. Bazen kovboy botları ve gömleklerini kullanmayı severiz ama, sıklıkla da kullanmayız. Ancak kovboy şapkaları yeni moda sezonunda önemli bir rol oynuyor. Nasıl kullanılır: Deri eldivenler ve püsküllü bir ceketle fermuarlı aksesuarlarla görünüşünüzü tamamlayabilirsiniz. Bir partiye ya da müzik festivaline giderken kusursuz görünebilirsiniz.

3-Cloche Şapkalar

Cloche yani çan şapkalar oldukça kadınsı bir görünüme sahip.1920'lerden günümüze ulaşan cloche'lar zariflik ve sofistike bir dokunuş yapmaktalar. Hepimiz cinsiyet eğimli bir modaya hayranızdır, bu şapkalar da bu modanın en gözde temsilcilerinden.

Nasıl kullanılır: Cloche şapkayı feminen bir elbise, gömlek, etek, trençkot veya şık bir ceketle kombinleyebilirsiniz. Cloche şapkalar tatil partilerinde, kokteyllerde ve resmi olmayan toplantılarda kullanılabilir.

4-Fötr Şapkalar

Fötr şapkalar ilk tasarlandığından beri hiç kuşkusuz en değişken şapkalardan. İlk olarak 19.yy'da erkekler için tasarlandı ancak şu an fötr şapkalar unisex olarak kullanılıyor ve her şeyle kullanılabiliyor.

Nasıl Kullanılır: Fötr şapkalar her tür kıyafetle harika görünüyor. Baskılı elbiselerle kullanıldığında feminen görünüm kazandırırken, pantolon ve gömlekle kombinlediğinizde daha erkeksi bir görünüm katar.Her yerde, her türlü durumda giyebilirsiniz.

5-Silindir Şapkalar

Şaşırtıcı gelebilir ama önümüzdeki sezon silindir şeklinde uzun şapkalar da trend olacak. Önceden drama kostümleri için sadece aksesuar amaçlı kullanılan şapkalar kendi modalarını yaratarak, sokaklarda görünmeye başladılar. Nasıl Kullanılır: Silindir şapkaların kullanım alanı daha dar. Operalar ve temalı partilerde görmeye daha fazla alışkın olunan şapkalar sokaklarda da giyilecek gibi görünüyor.Dikkat edilmesi gereken ise şapka dışında başka odak noktası yaratacak bir aksesuar kullanmamak.  
Kategori: Tarih: 14 Ağustos 2012
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,