2013 Düğün Elbiseleri

2013

2013-dugun-elbiseleri-39 Düğün sezonunun yaklaşması sadece gelin adaylarını değil, aynı zamanda düğüne katılacak diğer hanımları da ilgilendiriyor. Bu sebeple biz de düğünlerde kadınların giyebilecekleri, şık, kaliteli düğün elbiseleri modellerini inceledik ve sizler için bir araya getirdik. Düğün elbiselerinde dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta var. Öncelikle kendinize uygun kıyafeti seçmelisiniz. Kilo problemiyle boğuştuğunuz bir dönemdeyseniz straplez ya da dar bir abiye giymeyi tercih etmemelisiniz. Gelinliğin uluslararası anlamda beyaz olduğu dünyada beyazı çok tercih etmemelisiniz. Düğünlerdeki en can sıkıcı durum ise ister kıyafetinizi tasarımcıda yatırın, ister hazır alın, pişti olmaktır. Düğünden önceki dönemde hepimiz kafamızda nasıl ve hangi renk bir şey giyeceğimizi canlandırdığımızdan dolayı, etrafı soruşturmakta fayda var. Üzerine çok titrediğiniz ve daha da kötüsü bol para harcadığınız bir kıyafeti başka birisinde görürseniz düğün gecesi çok üzülebilirsiniz. Düğün kıyafetlerinde genelde siyah ve saks lacivert tonları çok tutulan renklerdendir. Ancak kırmızı düğün elbiseleri, fuşya düğün elbiseleri, sarı düğün elbiseleri halen en popüler ve gözde renklerdir. Renk seçiminde yaşınızı ve konumunuzu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Düğün elbiseleri ile ilgli belirleyici rol oynayan çok önemli bir konu ise düğünün yapılacağı mekandır.

Kır Düğünü Elbise Modelleri

Kır düğününde giyeceğiniz elbisenin önceliği konforlu olmasıdır. Uzun ve dar elbiseler, derin dekolteler, aşırı mini boylar, saten ve tafta kumaşlar ile rahat edemezsiniz. Konsepte uyum sağlaması açısından sizi enerjik ve hareketli gösteren desenler seçmeniz de önemli bir kriterdir. En ideali, çiçekli ve diz boyu şifon elbiselerdir. Uçuşan kumaştan yapılmış, canlı renkte bir elbise ile şıklığı yakalarsınız. Model konusunda tercih sizin ama karpuz kollu şifon elbiseler bu sene çok moda, aklınızda olsun.

Deniz Kenarında Düğün Elbise Modelleri

Deniz kenarında yapılan düğünlerde bir şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor: Rüzgar. Hava ne kadar sıcak ve sakin olursa olsun, deniz kenarında rüzgar olasılığını her zaman hesaba katın. Bu yüzden mini ve aynı zamanda bol elbiseler risk taşıyabilir. Sürekli eteğinizi tutmak zorunda kalabilirsiniz! Boyundan bağlı maksi elbiseler ya da dar elbiseler en ideali. Üstelik dar bir elbise seçerseniz, boyunun önemi de kalmaz. İstediğiniz kadar mini boy giyebilirsiniz. Saçlarınızı dağınık bırakmayın; güzel bir topuz ya da şık bir örgü modeli ile seksi bir atkuyruğu uygun seçimler olur. Böylece saçınızı sürekli kontrol etmek zorunda kalmazsınız. Son önerimiz ise, şeftali tonlarında makyaj…

Balo Salonunda Düğün Elbise Modelleri

Şık bir otelin balo salonunda yapılan bir düğüne gidiyorsanız, dilediğiniz kadar iddialı giyinebilirsiniz. İddialı derken, uzun tuvaletler, pullar, payetler, danteller, kabarık elbiseler gibi gösterişli kıyafetlerden söz ediyoruz. Abiye elbisenin hakkını işte burada verebilirsiniz! Saçınızı da istediğiniz gibi toplatabilirsiniz. Emek harcanmış görünen modelleri tercih edin. Dağınık ve salaş saç biçimlerinden uzak durun. Makyajda ise elbisenizin rengini göz önüne alarak, uygun bir makyaj yapın ya da bir uzmana yaptırın. Elbise parlaksa, makyajda matlığı tercih edin. Hem elbise hem makyajınız aynı oranda dikkat çekici olmasın. Siz de düğün elbiseleri içinden beğendiğinizi bu siteden ya da bu siteden alabilirsiniz. Düğün elbiseleri fiyatları ise basit olan modellerde 70 TL'den 200 TL'ye kadar değişirken, daha pahalı olan modellerde 500 TL'den 2000 TL'ye kadar değişmektedir.