Harlem Shake Videoları

Harlem

Gangnam Style'ın popülerliği üzerine doğan Harlem Shake dans çılgınlığı büyümeye devam ediyor. Harlem Shake videoları içerisinde yurtdışında Facebook ekibinin, Google ekibinin Harlem Shake dansı videoları mevcut. Son olarak Türkiye'de de pek çok internet firması ve ajansı Harlem Shake yaparak dansın popülerliğine katkıda bulundu. Dansın orjinal halini yukarıdan izleyebilirsiniz.

Harlem Shake Nedir?

Her şey şubat ayının başında bir video ile başladı. 30 saniyelik Do The Harlem Shake adlı video, viral etki yarattı ve insanlar ardı ardına benzer videolar çekerek yayınlamaya başladı. Önce Google çalışanları, sonra da Facebook hem merkez ofisi, hem de Dublin ofisi ile kervana katıldı. Viral videonun Türkiye’deki yansımalarının oluşması da gecikmedi. Türkiye’deki internet şirketleri ve ajansları da bu fırtınaya kayıtsız kalmadılar tabii ki.  Baauer Harlem Shake parçasını dinleme için buraya tıklayınız.

Harlem Shake Dansı Kuralları

1- Dansın çok önemli bir özelliği ise 30 saniye sürmesidir. 2- Ayrıca dansı yapan kişinin etrafındaki kişiler dans edenle ilgilenmezler. 3- Harlem dansı yapan kişinin kafasında maske gibi kask gibi bir ekipmanın olması da önemlidir. 4- Dansın yaklaşık 20. saniyesinde bütün herkesin koptuğu bir görüntü devreye girer. 5- Harlem Shake dansı yapan kimsenin yüzü kesinlikle görünmez. 6- Son saniyeleri yavaşlatılmış gösterilirse tadından yenmez. Son dönemde YouTube’taki “Harlem Shake” videoları çokça izlenilmeye ve paylaşılmaya başlandı. Baauer’in Harlem Shake adlı şarkısı eşliğinde delicesine dans eden insanların bulunduğu bu videolarda alakasız bir şekilde maskeyle dans eden bir kişinin ardından o karedeki herkes bir anda adeta kopuyor. Videoların uzunluğu ise genel olarak 30 saniye civarında. Harlem Shake dansı yıllardır mevcut ve bu videolardaki dans edenlerin bu dansla pek alakası yok. Ayrıca Bauer’in şarkısı da aylar önce yayımlandı. Neden bu videoları şimdi bu kadar popüler hale geldiğiyse tam bir muamma. Öte yandan Harlem Shake’in Gangnam Style’a bir cevap olduğunu iddia edenler de mevcut. İnternette neyin ne zaman bir anda trend olacağını kestirmek gerçekten oldukça güç. Gangnam Style kadar etki yaratacak mı bilinmez ama bir günde Gangnam Style popülerliğine ulaştı.

Harlem Shake Videoları

Miami Heat Harlem Shake Dansı Videosu Harlem Shake yapan voleybolcular Gitti Gidiyor Harlem Shake Dansı Videosu Donanım Haber Harlem Shake Dansı Videosu Joygame Harlem Shake Dansı Videosu Trendyol Harlem Shake Dansı Videosu Yıldız Tilbe Harlem Shake Dansı Videosu Fatih Terim Harlem Shake Dansı Videosu