İvana Sert Saç Modelleri

İvana

Kıyafetleri, modaya bakış açısı, makyaj stilleri ve saç modelleriyle bugünlerde en çok konuşulan isim İvana Sert. Merak edilen konuların başında ise bu eski manken, stilist ve moda tasarımcısının şekilden şekle giren ve her biri yüzüne ayrı yakışan saç modelleri. Sizlerin de evde rahatlıkla yapabileceği İvana Sert saç modellerini ve yapılış aşamalarını bu yazıda bulabilirsiniz.  At Kuyruğu Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki İvana Sert'in saçlarının bu kadar dikkat çekme sebebi sağlıklı ve ışıl ışıl görünmesidir. İşte bu yüzden saçlarınızın günlük ve haftalık bakımını ihmal etmemelisiniz. Saç dökülmelerini kontrol altına almalı, maske uygulamalarını ihmal etmemelisiniz. At kuyruğu yaparken dikkat etmemiz gereken şey, yanlardaki saçlarımızın da toplanabilmesi gerekliliğidir. Eğer saçınız katlı kesildiyse saç spreyi kullanarak telafi edebilirsiniz. Saçı toplarken kancalı toka kullanırsanız hem istediğiniz sıkılıkta hem de gevşeklik olmadan saçı istediğiniz süre muhafaza edersiniz. Alnınızın tam arka kısmında (ne fazla enseye yakın ne de fazla tepede olmalı) saçınızda hiç pürüz kalmayana kadar fırçayla tarayın daha sonra tokayı (2 tarafına tel toka geçirilmiş bir paket lastiği de size yardımcı olur) takın. Tam enseden bir kısım saçı toplamadan bırakın. Bu saçı da iyice tarayarak, tokanın görünmemesi için topladığınız yerin üstüne sarın ve tel toka yardımı ve bol spreyle tutturun. İvana Sert'in tercih ettiği gibi tam net bir at kuyruğu yerine dağınık salaş bir görünüm istiyorsanız, saçınızın başlangıç alnınızın bitiş bölümündeki saçların bir kısmını toplamaya katmayarak dağınık bırakabilirsiniz.  Maşalı Saç Eğer saçlarınız az ve cansızsa maşada istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Saçınızla aynı renkte kullanacağınız kaynaklar ya da çıtçıtlar saçlarınızı gür, canlı ve güzel göstermek için ideal.Tabii ölçülü olmak kaydıyla. Bu tip ekleri saçınız uygunsa ve doğal bir görünüm sergilerse kullanın aksi taktirde şık olmaktan çok uzak olursunuz. Yine saç bakımı en doğal yöntem diyor ve geçiyoruz maşalı saç modeline. Aldığımız orta boy, yuvarlak, sıcak maşaya; 3 parmak genişliği ve 1cm kalınlığında ayırdığımız saç tutamını sıkı bir şekilde sarıyoruz. Saçımız iyi kurumuş ve biraz da köpüklenmişse dalgayı daha iyi tutar. Maşayı yukardan aşağı tutarak dipten 1cm mesafe bırakarak 6-7 saniye kadar bekliyoruz. Saç ucunun da bozulmuş bir görünüm sergilemek için bu aşama da maşalanması önemlidir. Tüm saça aynı işlemi yaptıktan sonra her bir tutamı elinizle 2'ye 3'e ayırarak saça şekil verin. Doğal görünüme ulaştığında saçı bir kez öne arkaya atın.Saçın tepesine çok hafif 1-2 krepe yapın ve ayrımınızı da düzelttikten sonra saç spreyi ile sabitleyin. Unutmayın kalıp gibi duran lüleler sizi asla doğal göstermez, güzelliğinizi değil sadece yapılı saçlarınızı öne çıkarır,bundan kaçının. Orta ya da büyük boy maşa kullanarak İvana Sert saçlarına sahip olabilirsiniz.

 Fönlü Saç İvana Sert'in en çok kullandığı modellerden biri de budur. Ortadan ayırarak dümdüz fönlenen saçları ve yaptığı gölgeli makyajıyla yüzü bambaşka bir havaya bürünüyor. Artık düz maşaları kullanarak siz de evde saçınıza kendiniz fön çekebilirsiniz. Unutmayın saçınız temiz ve kuru olmalı. Sonrasında sprey ya da jöle kullanmayın ki saçınız ısının verdiği bu şekli korusun.

Saçımızın tipine ve şekline göre kullanılabilecek çeşit çeşit topuz var. Bizim yazımız İvana Sert olduğundan onun da çok sık kullandığı bir topuzu anlatacağız. Saç biraz tepeden olacak şekilde sıkı bir at kuyruğu yapılıyor. Önden bir iki tutam şekillendirmek için bırakılıyor. Uzun saçlı kadınlarda tercih edilen bu modelde, toplandıktan sonra saç düzgün tutamlar halinde birbirinin içinden geçerek farklı bir görünüm kazandırılıyor. Bu modelde kuaförünüzden yardım almanız gerek çünkü biraz zaman aldığı söylenebilir. Davetlerde, şık geceler de tercih edebileceğiniz bir model.