Kızıl Saç Modelleri

Kızıl

kizil-sac-modelleri-ornekleri-80 Kadınların en çok tercih ettiği saç renklerinden kızıl tonları, her yılın modasıdır. Hatta Fransızlar'ın her kadının hayatı boyunca en az bir kere kızıl saç rengini deneyeceğine dair deyişleri vardır. Ancak kızıl saç modelleri tıp sarı saç modellerinde olduğu gibi çok farklı tonları olduğundan dolayı dikkat seçilmesi ve iyi kuaförler tarafından boyanması gereken modellerdir. Çok fazla hem cinsimizi kızıl saç boyamak için kuaföre gittikten sonra "benim istediğim gibi olmadı" diye yakınırken duyabilirsiniz. İşte bunun en önemli sebebi kızılın tonunun doğru seçilmemesidir. Sizler için kızıl saç modelleri ve kızıl saç tonlarını yazımızda anlattık. Kızıl saçlar görünüm olarak oldukça etkileyicidir, özellikle yeşil ve siyah ile uyumu gözalıcıdır. Kızıl saçlara sahip olmak için önce uzun zaman bu rengi kullanmayı göze almalısınız,bakımı zordur çabuk akar, bir süre sonra renklerde değişmeler olur. Kızıl saçlarla harika bir görünüme sahip olabilirsiniz, ama zorlu bir bakım sürecinide hesaba katmalısınız. Öncelikle koyu esmer bir tene sahipseniz kesinlikle kızıl’ın açık tonlarından mutlaka uzak durmalısınız, kırmızı alt tonları veya narçiçeği tonlarını deneyebilirsiniz.Kumral,beyaz bir tene sahipseniz kızıl saçlarla gözalıcı bve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Sarı ve buğday tenli kadınların kızılın tonlarını, özellikle bordoya bakan tonlarını denemeleri daha doğru olacaktır. Kızıl saç en zor saç renklerinden biridir ve bu seçimi yaparken tekrar tekrar düşünmelisiniz, eski saç renginize dönmek sizi sıkıntıya sokabilir.

Kızıl Tonları Nelerdir?

Saç rengi tonlarında kızıla göz atmak istersek, "Ton 1"in siyah ve "Ton 10"un sarı olduğunu varsayarak aşağıdaki şekilde kızıl saç tonlarını listeleyebiliriz. Kızıl Ton 2: Bu tonlar siyaha oldukça yakındır. Kızıl Ton 3: Viyole kızıl, Koyu şarap kızılı Kızıl Ton 4: Soğuk koyu kırmızılar Kızıl Ton 5: Kestane Kızıl Saç Rengi Kızıl Ton 6 'dan 7'ye: Sıcak kırmızılar (bakır kızıl) Kızıl Ton 7'den 9'a: Çilek sarısı

Kimler saçını kızıl tonlarına boyatmamalı?

Cildinizde pembe renk çok hakim bir tonsa, kızıl saç rengi pek tavsiye edilmez. Ayrıca kızıl saç rengi, yüzü ay gibi aydınlatır. Bu sebeple, kızıl saç rengi tıpkı siyah saç rengi gibi yüzdeki kırışıklıkları ön plana çıkarır. Sizler için en güzel kızıl saç modelleri arasında en güzellerini seçtik. Aşağıdaki galeriden modellere ulaşabilirsiniz.