Olcay Gülşen Kimdir?

Olcay

olcay-gulsen-supertrash-05-edgar-davids OJ Gulsen olarak da bilinen Olcay Gülşen, 20 Temmuz 1980'de Hollanda Waalwijk'te doğdu. Kürt asıllı Hollandalı moda tasarımcısıdır, SuperTrash moda markası sahibi ve kurucusudur. Hollandalı eski futbolcu Edgar Davids ile nişanlıdır. Olcay Gülşen ile ilgili daha çok bilgiliyi ve görseli sizler için araştırdık. Olcay Gülşen, 2002 yılında İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu. 21 yaşındayken ilk şirketi olan, Chill Ajans adlı İnsan Kaynakları Yönetimi ajansını kurmak için Amsterdam'a taşındı. Daha sonra, uluslararası moda markalarının ürünlerini ithal eden ikinci şirketi 2Stepzahead'i kurdu. Bu şirket ona, üçüncü projesi olan SuperTrash adlı moda markasını oluşturması için büyük bir fırsat vermiş oldu. Avrupa pazarı için lisanslar alarak işe başlayan Gülşen, yaygın bir marka bilinirliği ve geniş bir perakende ağı oluşturarak başarılı bir iş yaptı. Supertrash markasını daha da genişletmek isteyen Olcay, 2009 yılında bütün markayı devraldı. Gülşen, marka farkındalığı sağlamak amacıyla sosyal medyayı kullanması ve diğer markalar ile işbirliği yapmasıyla tanınmaktadır. 2010 yılında, Supertrash Avrupa ve Amerika'da toplam 24 ülkede satıldı. 2011 yılı Temmuz ayından Gülşen, 'Olcay Gulsen' adıyla şık ve sade gece elbiseleri üreten kendi markasını yarattı.

Olcay Gülşen'in Ödülleri

2008: Jackie Dergisi – Yılın Moda Girişimcisi 2008: Quote Dergisi – Yılın Genç İş Kadını 2010: Amsterdam İş Ödülü 2010: Marie Claire Prix de la Mode – 2010'un En İyi Moda Girişimcisi

Olcay Gülşen'in İş birlikleri

2009: Philips – Senseo kahve makinesinin yeni yüzü 2010: Bavaria – Özel Yapım Hollanda Elbisesi

Olcay Gülşen'in TV programları

2009: Hollands Next Top Model: Konuk jüri üyesi 2010: Project Catwalk: Konuk jüri üyesi 2010: De Wereld Draait Door – Düzenli konuk 2011: Project Catwalk Hollanda – Ana jüri üyesi Olcay Gülşen'in Twitter hesabına buradan, SuperTrash moda markasının sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Olcay Gülşen'in Kim Kardashian'ı başarısından ötürü kıskandırdığı da gazetelere zamanında konu olmuştur. Olcay Hanım aynı zamanda Victoria's Secret meleği Candice Swanepoel'i de giydirmiştir. Ayrıca Eva Longoria, Kristen Cavalli, Sophia Bush gibi ünlüleri de giydirmiştir.