Sezon Dizilerindeki Kıyafet Seçimleri

Sezon

Sezonun modasını istemeden de olsa takip ettiğimiz bir mecra da televizyon. Televizyondaki dizilerde giyilen kıyafetler, her hafta karşımıza çıkıyorlar ve biz de gözümüzü kimi kıyafet ve aksesuarlardan alamıyor, marka araştırmasına girişiyoruz. Geçen sezon görüp bayılıp edindiğiniz kıyafet ya da aksesuarlar mutlaka olmuştur. Peki ya önümüzdeki sezon hangi markaların hangi ürünleri televizyon ekranında görücüye çıkacak dersiniz? Küçük bir araştırma yaparak dizi sponsorlarını, kıyafet seçimlerini ve en fazla beğenilen marka ve ürünlerini araştırdık. Yazımız önümüzdeki televizyon sezonunun kıyafetlerine ışık tutacak. Trendi baştan yakalamaya ne dersiniz?

 Ekranların en beğenilen komedi dizisi Yalan Dünya'da görüp de benim de aldığım hardal rengi bir çizmem var. Kadınız, beğenince almadan yapamıyoruz :) Dizinin genelinde Açılay ve Deniz karakterlerinin kıyafetlerine baktığımızda OTTOec markasının farklı ve eğlenceli kıyafet ve aksesuarlarını görüyoruz. Önümüzdeki sezon da dizide OTTOec marka kıyafetleri bolca göreceğiz gibi geliyor. De Vib, Koton, Vero Moda, Twist, Yargıcı, İpekyol, Zeki Triko dizinin sponsorları arasında yer alıyor.   Dizilerde giyilen kıyafetler devam ediyor. Çocukların Duymasın dizisinde Meltem karakterinin kıyafetlerinde Stefanel markasını bolca görüyoruz. BSB Fashion, Forever New, Park Bravo gibi bilenen birçok marka daha kadın karakterlerin seçimleri arasında. Ayrıca dizide gördüğünüz tüm saatler dizinin saat sponsoru olan Forum Saatçilik'ten. Dizide kullanılan saatler de TW Steel markasına ait saatler. Adil Işık, Austin Reed, Sarar, Damat, De Vib, Debenhams, Flo, Home Store, Hummel, Jack&Jones, Köstebek, Miss Poem, Park Bravo dizinin giyim sponsorları. Kuzey Güney sezonun en çok izlenen dizilerinin başında geliyor. Sık sık davetlerde gördüğümüz karakterler için genellikle ünlü modacıların kıyafetleri seçiliyor. Begüm Salihoğlu, Özgür Masur, Elif Cığızoğlu, Gamze Saraçoğlu tasarımlarını Cemre, Venüs, Zeynep karakterlerinin üzerlerinde bolca gördük. Mybestfriends markası ise Zeynep karakterini giydiriyor. Küçük Sırlar dizisinde de markanın kıyafetleri yer alıyordu. Dizinin sponsorları Accessories, Banana Republic, Fabrika, Fred Perry, İpekyol, Austin Reed, Karaca, Network,Ramsey,Stefanel, Tommy Hilfiger, Divarese gibi markalar. Önümüzdeki sezon daha bir dikkatle incelenecekler gibi görünüyor. Kadınlar'ın beğenerek izlediği bir diğer dizi ise Umutsuz Ev Kadınları. Dizide belli markaların kıyafetleri çoğunlukta. Örneğin Yasemin karakterinin giydiği kıyafetlerde çoğunlukla Koton, Forever New, Adil Işık tercih edilmiş. Perspective, Batik, Stefanel, Nihan Buruk ise kullanılan diğer markalar arasında sıkça görülüyor. Geçtiğimiz sezonun en fazla izlenen dizileri ve kıyafet seçimleri bu şekildeydi. Önümüzdeki sezon da karakterleri bu markaların çizgilerini takip eder bulacağız hiç şüphesiz. Televizyondaki dizilerde giyilen kıyafetler, her hafta karşımıza çıkıyorlar ve biz de gözümüzü kimi kıyafet ve aksesuarlardan alamıyoruz.
Kategori: Moda Tarih: 13 Ağustos 2012
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,