Ünlülerin Burun Estetikleri

Ünlülerin

Ünlülerin Burun Estetikleri Burun estetiği eskiden yalnızca ünlülerin ve zenginlerin yaptırdığı bir şey iken artık herkesin yaptırabildiği bir operasyon. Daha çok estetik amaçlı yapılan burun ameliyatları sonrasında bambaşka birine dönüşmeniz mümkün olabiliyor. Sizler için yerli ve yabancı ünlülerin burun estetikleri hakkında öncesi ve sonrası fotoğraflarla birlikte araştırdık.

Burun Estetiği Yaptıran Ünlüler

Yerli ve yabancı pek çok ünlü estetik ameliyatı yaptırmıştır. Yerli ünlüleri saymak gerekirse Deniz Akkaya, Ajda Pekkan, Petek Dinçöz, Harika Avcı, Hande Ataizi, Bülent Ersoy, Ender Mermerci, Hande Ataizi, Helin Avşar, Seda Sayan, Şehnaz Tuna, Zeynep Özal, Tuluğ Çizgen, Hande Yener, Özcan Deniz, Ebru Yaşar, Mahsun Kırmızıgül, Belçin Erdoğan ilk akla gelen isimlerdir. Yabancı ünlü olarak tanıdığımız hemen bütün ünlülerde burun estetiği ameliyatı geçirmiş. Beyonce, Kim Kardashian, Britney Spears, Scarlett Johansson, Jennifer Aniston, Lady Gaga, Madonna, Rihanna, Michael Phipher, Halle Berry, Gisele Bundchen, Sandra Bullock, Cameron Diaz, Angelina Jolie, Christina Aguilera gibi bir çok ünlü bir ve birden fazla estetik ameliyat geçirmiştir.

Burun Estetiği Nedir?

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği, burun septumundaki deviasyon benzeri bazı tıbbi sorunların düzeltilmesi ya da sadece burun özelliklerinin iyileştirilmesi için yapılan cerrahi bir uygulamadır. Burnunuz yüzünüzle uyumlu olmalıdır. Eğer burnunuzda göze hoş gözükmeyen bir kemer varsa, burnunuzun uç kısmı aşırı derecede sarkıksa veya burnunuzun fazla kalın veya ince olmasından ötürü burnunuz yüzünüzün geri kalanıyla orantısız görünüyorsa, rinoplasti bu sorunların aşılması için mükemmel bir çözümdür. Rinoplasti (burnun yeniden şekillendirilmesi) görünümünüzü değiştirerek özgüveninizi arttırabilir ve sağlığınıza olumlu yönde katkıda bulunabilir. Ameliyattan sonraki dört hafta boyunca ağır faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Bu süreçte güneş ışınlarından ve burnu yaralayabilecek her türlü risk faktöründen uzak durulmalıdır. Gözlük kullanılıyorsa, burnun üzerine yük binmesini önlemek için bant kullanılmalıdır.