Yaz Mevsimi için Parfüm Önerileri

Yaz

Kışın kullandığımız kalıcı kokular yaz mevsiminin gelişiyle yerine daha fresh kokulara bırakıyor. Mis gibi taze kokular için işte önerilerimiz...  Penhaligons Artemisia Artemisia isimli koku, yasemin, sandal ağacı ve nektarin gibi taze notalara sahip.

  Victoria's Secret Incredible Victoria’s Secret’ın tutkulu kokusu Incredible, ışıldayan armut, manolya çiçeğinin parlak kokusu, sandal ağacı karışımı ile büyüleyici ve seksi bir koku.  

  Calvin Klein Sheer Beauty Şeftalili bellini, pembe zambak, kırmızı böğürtlen özü, bergamut, vanilya çiçeği ve yasemin notaları içeren parfüm, oldukça feminen bir kokuya sahip.

  Versace Yellow Diamond Versace'nin yeni parfümü Yellow Diamond, meyvemsi ve çiçeksi bir koku. Parfümün temel notalarında misk, amber, ve değerli "Guaiac" ağacı var. Koku, bergamut, armut sorbe ve portakal çiçeği esansı, narenciye ile başlıyor. Parfümde nilüfer, portakal çiçeği, mimoza ve frezya özleri var. Yellow Diamond'ın vücut losyonu ve deodorantı da bulunuyor.

Chloé – Eau de Chloé Eau de Chloé, baharı ve temizliğin kokusu. Üst notası turunçgiller ile açılışını yapan koku, orta notada  ”20 çeşit gül” ün mükemmel ahengi ile bütünleşiyor ve son notasında paçuli kokuya farklı bir güzellik katıyor. Özgür, spontan, göz alıcı ve feminen kadınlar için ideal bir seçim.

  Elizabeth Arden – Green Tea Cherry Blossom üst notalarda Bergamot, Limon, Yeşil çay, orta notalarda Yeşil çay yaprakları, Kiraz çiçeği aroması ve alt notalarda Kiraz ağacı kabuğu, Misk, Beyaz huş ağacı, Yosun bulunmaktadır.

  DKNY – Sweet Delicious Pink Dkny Sweet Delicious Pink Macaron  narın üzerinde, gül - badem ezmesi birleşimine eklenen nektarin ve mandalina karışımıyla açılır. Zengin odunların ve tonka fasulyesinin eklenmesiyle tiryakilik yaratan bir temel oluşturulur. Yumuşacık çiçeksi taç yaprakları, en son pembedokunuş olur.Hoş bir şekilde kızlara özgü olan bu koku, kremalı zemin üzerine serpilmiş iştah açıcı notalar ve narin çiçeklerle sevimli bir şekerleme gibidir.

 

Marc Jacobs - Daisy Eau So Fresh Açılışında zengin ve yoğun fresh meyve kokularının ardından yeşil notalar ve greyfurt parfümün fresh açılışını destekliyorlar.kalp notalarındaki menekşe ve iris çiçeği ile pudralı bir etki kazanan koku  ve liçi meyvesi tene oturmaya başlıyor.

  Cacharel - Amor Amor Summer Yazın sıcak yüzünü içinizde hissettiren bu parfümün içeriğini ele aldığımızda, üst notalar nar şurubu, ananas, greyfurt; orta notalar gül, frangipani, portakal çiçeği, alt notalar paçuli, sedir-sandal ağacı ve amber kendini hissettirmekte.

  Dkny Be Delicious Women Egzotik çiçekler ve şehvetli ağaçlarla harmanlanmış meyveli parfüm. Yarattığı tazelik ve canlılık hissiyle yaz aylarında özgür ve canlı ruhunuzu tam olarak yansıtan parfüm olmaya aday.

Kenzo Flower Tag Meyveli notalar, frenk üzümü, mandarin. Çiçeksi notalar, şakayık, zambak, yasemin. Duyusal notalar, çay, vanilya, misk kokularıyla  mistik ve kuvvetli bir parfüm.

 

Bvlgari Omnia Amethyste Bvlgari omnia amethyste parfüm zarif ,dikkat çeken ve kendini genç hisseden kadınlara adanıyor.

  Jennifer Lopez'den Live Ağır kokular sizi bayıyorsa, o zaman Jennifer Lopez'ın Live'ı tam da aradığınız parfüm. İçerdiği egzotik Sicilya limonu, tatlı ananas esansı ve İtalyan portakalı kokuları plaj güzelliği için ideal.

Kategori: Tarih: 15 Mayıs 2012
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,