Zımbalı Ayakkabı Modelleri

Zımbalı

Zımbalı Ayakkabı İster "studded", ister "spike" diyin, ister zımba, ister çivi diyin metal detaylar bu sezon da geçtiğimiz sezon gibi oldukça moda. Önce zımbalı ayakkabı üzerinden yayılan bu akım her yere sıçradı. Zımbalı Çantalardan zımbalı şortlara, zımbalı ceketlere, zımbalı taytlara, her yerde bu zımbaları görür olduk. Zımba genelde siyah renklerle kullanılıyor. Zaten hali hazırda asi bir havası olan zımbalı modeller pek çok kadın tarafından daha ufak detaylarda kullanılıyorlar. Sizler için zımbalı ayakkabı modelleri hakkında araştırma yaptık. Zımbalarla birlikte gelen kuru kafa modası bu sene tüm kıyafetlerimizde olacak gibi görünüyor. İlk bakışta pek sevimli görünmeseler de şirin tasarımlar çoğaldıkça göze güzel görünüyor. Kış sezonunda hemen hemen bütün kıyafetlerde kullanılan zımbalar çok sevildi ve tutuldu. Ayakkabıları, botları, elbiseleri ve bluzları süsleyen zımbalar ünlülerin ve birçok kişinin tercihi olmaya devam ediyor. Birçok firmanın geçen kış sezonundaki zımbalı ve çivili ayakkabıları biraz yadırganmıştı fakat bu sezon zımbalı ürünlerin sezonu olacağa benziyor. Dokumanın o sıcak dokunuşuna metalin soğukluğu ayrı bir ruh katıyor. Kış ve yaz sezonu da dahil olmak üzere zımbalar popülerliğini devam ettirecek gibi görünüyor. Ayakkabılarla başlayan bu moda elbiselere, bluzlara ve gömleklere kadar yayılmış durumda. Özellikle asiliğinden dolayı zımbalı deri ceket modelleri oldukça dikkat çekiyor. Zımbalı ayakkabılar ve zımbalı botlar yeni sezona ait ürünler olduğundan dolayı fiyatları diğer ürünlere göre biraz pahalı olabiliyor. Zımbalı ayakkabıların fiyatı 100 TL ile 500 TL arasında değişebiliyor. Uygun fiyatları troklu botlar için özellikle Marjin Troklu Botları tercih edebilirsiniz.

Zımba Nerde Bulunur?

İstanbul'da Kapalıçarşı'da Tahtakale yakınlarındaki Mercan Yokuşu'nda Tığcılar sokakta bulabilirsiniz. Eğer Ankara'da iseniz Kızılay'da Karanfil Sokak'ta, İzmir'de ise Kemeraltı'da Kızlarağası'na paralel sokaklarda zımba örneklerini bulabilirsiniz.
Kategori: Moda Tarih: 11 Şubat 2013
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,